2013 m. kovo 19 d., antradienis

Bates Motel | episode 1

Ką tik baigiau žiūrėti naujo serialo Bates Motel pirmąją seriją. Serialas remiasi 1960-ųjų A. Hičkoko šedevro Psycho idėja, nors išties, radau tik vieną panašumą - tai veikėjų vardai. Nuo tos minutės, kai aptikau, kad bus kuriamas serialas, kuris lyg ir turėtų pasakoti apie Norman Bates istoriją iki tampant psichiniu ligoniu ir žudiku, nusprendžiau, kad pabandysiu pažiūrėti bent pirmą seriją, daugiausia iš smalsumo, su klausimu - kaip dar galima sugadinti Psycho vardą.

Viskas prasidėjo nuo to, kad Norman (akt. Freddie Highmore) randa savo tėvą negyvą rūsyje ir mama (akt. Vera Farmiga), siekdama atversti naują gyvenimo lapą išvažiuoja su juo gyventi į naują vietą. Žinoma, ta vieta yra legendinis Psycho namas. Jau nuo pat pradžių tampa aišku, kad Norma Bates yra viena iš tų motinų, kurios niekada nepaleis savo mažojo vaikelio, ji juo rūpinasi netgi kiek perdėtai. Man pasirodė gana didelę reikšmę turintis tas dalykas, kad Normanas į mamą visada kreipiasi pilnu kreipiniu mother, nors dauguma kreiptųsi tiesiog mom, ar mum, ir, manau, teisinga būtų sakyti, kad tai ne vien pagarbos ženklas.
Maždaug pusę serijos bandžiau suvokti ir įžvelgti nors menkus Psycho bruožus, tačiau serialas atrodė panašus į paprastą paauglių dramą, kur pagrindinės problemos yra patinkantys vaikinai/merginos, patekimas į sporto komandą ir panašiai, tačiau antroji pusė leido suprasti kodėl serialui užkabintos siaubo ir trilerio etiketės. Gana netikėtas Normos proveržis, kraujo balos ir kūnas paslėptas vonioje, plius, ideali Veros Farmigos vaidyba, pakylėjo šitą serialą truputėlį į aukštesnį lygį mano akyse.
Netrūko ir labai banaliu bei ganėtinai nuobodžių dialogų, kaip pirmai serijai, manau, kad reikėjo pasistengti labiau, visgi Pilot epizodas labai dažnai nulemia tolimesnę serialo sėkmę.
Sekančią seriją žiūrėsiu, nes įdomu paprasčiausiai kaip bus vystoma istorija. Ar tai bus serijos ar serialas, ar kiekvienoje iš jų bus nužudytas žmogus, kokia tvarka vyks pasakojimas. Iš pirmos serijos to pasakyti nelabai išeina.
Dar turiu paminėti, kad buvo pakankamai įdomu pamatyti kaip šešiasdešimtaisiais sukurtos istorijos prieišstorė atrodo šiais laikais.

Vertinimas 6/10

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą